Červen 2015

Když vás múza opustí

17. června 2015 v 12:08 | Adel Kitty |  Deník
Znáte to? Takové to, když chcete něco strašně moc napsat a nevite co? Tohle se mě drží momentálně už nějaký ten týden a ne a ne se mě to pustit.

Když jsem se zde vracela po dlouhé době zpátky na svůj osobní blog, napadalo mě tolik témat, o kterých se dalo psát. Ovšem co se stalo po napsání toho posledního článku, o netuším. Možná to bylo tím, že když mě něco napadlo, tak jsem to zde ihned nehodila. Ani na papíře to nemám. A tak mě moje múza opustila.

~~~~~~
Pro příští dny se pokusím si veškeré nápady sepisovat. Každý člověk si bohužel ne vždy zapamatuje co chtěl dělat před 5 minutami. Alespoň já ne.

Momentálně se mi pozdává, že můj mozek přestal za poslední 3 roky pracovat tak, jako dříve. Byly doby, kdy bych o sobě mohla prohlásit, že mám fotografickou paměť. Prostě můj mozek zlenivěl! A to se chystám k dalšímu studiu na vysoké škole...
Budu s tím muset něco udělat. Co vy a vaše paměť?

~~~~~~
V knize ,,Návod na šťastný život" se sice dozvíte spoustu mouder, ale myslím si, že jedno z těch nejpodstatnějších (alespoň co se paměti týče) bylo:

,,Pište si poznámky!"

Vím, zní to banálně až neuvěřitelně a navíc, komu se dnes chtějí psát poznámky, ale rozhodně to má něco do sebe. A tak vám tady někdy za čas poreferuji o mém pokusu s poznámkami.

(obrázek zdroj: http://www.deviantart.com/art/Muse-327598050)

Můj nekonečný šatník

1. června 2015 v 15:00 | Adel Kitty |  Deník
Přesně jak říká obrázek vedle textu - nakupuji celý život a stále nemám co na sebe. Je to problém snad každé ženy na světě.

Sice už jsem velmi dlouho neřekla, že nemám co na sebe. Můj problém je takový, že si říkám ,,...toto by se mi hohlo hodit, to taky, to se mi líbí, takže to musím mít." Naštěstí momentálně na tom nejsem finančně tak, že bych mohla utrácet za všechno co se mi líbí, takže jsem se dostala do roviny ,,tohle potřebuji", kdy kupuji vážně vše tehdy, kdy něco doopravdy potřebuji.

ALE můj šatník praská ve švech...z dob, kdy jsem nakupovala jako fanatik. Uvažuji, že udělám nějakou čistku, ale kolik věcí půjde skutečně pryč, to netuším. Buď si myslím, že tu věc přešiju ( a už 4 roky jsem to třeba neudělala!) anebo, že si ji vezmu ještě na sebe. Je to vážně začarovaný kruh.

Doufám, že až budu mít zase spoustu ,,zbytečných peněz na útratu" tak zase nepůjdu a neroztočím to vše za oblečení. Raději si v mém šatníku chci udělat pořádek. Nedávno jsem četla na stránkách www.modnipeklo.cz článek ,,Jak si sestavit šatník". Myslím si, že pro začátek to byla velmi dobrá inspirace. Rozhodně mě ten článek o to více přesvědčil, že není radno si kupovat levné kousky oblečení, které po krátkém čase odložíte (třeba po jedné sezoně).

Já bych vám o takovýchto kouscích mohla vyprávět. Vím, že rozhodně vyřadím dvě trička. To první je neonově žluté a to druhé je s potiskem americké vlajky. Dobře, to žluté by se dalo stále jakkoliv přešít a na léto dobré. Nicméně to druhé...co s ním? Pryč s ním.

No, až se mi tedy povede nějak sestavit šatník do normálnější podoby, tak se ozvu s nějakým návodem. Prozatím jsem na startu. A co vy a vaše šatníky? Spokojené? Chce to taky razantní čistku?