Únor 2016

Přes překážky ke hvězdám

8. února 2016 v 2:12 | Adel Kitty |  Moje úvahy a názory
Každý člověk má nějaké problémy. Ať už drobné nebo velké. Vždycky by měl mít každý nějaký únik a nikdy by neměl ztratit sám sebe. To je podle mě zásadní věc.

Já si vždycky říkám, že není zas tak zle, že mohlo být ještě mnohem hůře. Podstatné je dívat se během takovýchto blbých chvil na to, co je na našem životě krásné. Samozřejmě vidět to realisticky, ale vidět i tu dobrou věc na našem životě. Mohu potvrdit, že většinou právě to zlé nás často vede k tomu dobrému anebo by alespoň mělo, pokud ne.

Ačkoliv je nápis článku ,,přes překážky ke hvězdám" nebudu tu psát o tom, jak být nejlepší. Ani jak žít život lépe. Je to věc volby. Každý by měl ty pomyslné hvězdy v jiných výšinách a ne vždy jich každý dosáhne, třeba jenom proto, že si stanovil vysoké cíle.

Podstatné je mít trpělivost a postupně, ne bezhlavě, si plnit své sny a i když se nám něco nedaří, ať už je to cokoliv, nesrážet se, ale naopak se snažit vstát, něco s tím dělat. Něco nevychází? Tak to někdy výjde.

Vůbec nejhorší je, když vás sráží vaše okolí a vy si pak o sobě vlastně už myslíte to samé. Je to takový plíživý psychický teror. I já si to mnohokrát zažila a o to více jsem pyšná na to, že jsem to vždycky nějak zvládla.

Pro dnešek jsem už ztratila myšlenku, někdy se k tématu ještě vrátím, dobrou noc :)


(obrázek zdroj: http://mountainstoseaworkshops.com/reaching-stars-botany-bay-edisto-island-sc/)