Říjen 2016

Velká čistka šatníku aneb konec nekonečnému šatníku = dobrá katarze!

16. října 2016 v 22:43 | Adel Kitty |  Deník
Od doby, kdy jsem napsala článek Můj nekonečný šatník už uběhl více jak rok. Tehdy jsem byla nespokojená s tím množstvím oblečení, které jsem v šatníku měla a nenosila ho, případně jsem s ním chtěla ještě něco provést.
A jak jsem na tom dnes?

Od té doby jsem ze svého domova vynesla více než 10 tašek PLNÝCH oblečení. Ok, abyste si nemysleli, že jsem blázen, tak mezi tím vším bylo i oblečení mé sestry a občas i něco od mamky, ale určitě 3/4 bylo z mojí skříně.

Dneska už mi rozhodně nepraská skříň ve švech. Něčeho mám jenom pár kusů a něčeho mám stále dost, ale už se ve svém šatníku mohu krásně zorientovat a rozhodně nemívám ráno moc velký problém, co z toho kvanta si obléct. A jak jsem teda vyřazovala?

Zkoumala jsem co mi opravdu sedí a co ne, dívala jsem se na své pocity, jak se v danném oblečení cítím a jestli oblečení vůbec nosím. Výsledek jste již četli o něco výše. Rozhodně se teď cítím o něco lépe co se mého šatníku týče. Jsem taková spokojenější, ale to má za následek možná i moje momentální životní situace. :)

Každopádně mi to dalo hodně. Oblečení jsem samozřejmě jen tak nevyhazovala, ale vždy jsem ho dala do kontejnéru na oblečení od Armády Spásy. Někdo své oblečení prodá, já dávám práci lidem. Alespoň takto se na jejich www stránkách prezenují se svými kontejnery. Práci dostanou lidé, kteří ji potřebují a oblečení pak putuje dále a nekončí tak alespoň na skládkách.

Mimochodem čistkou si prošel i botník a moje šperkovnice.

Teď jsem v bodě, kdy přemýšlím nad tím, co si koupit a kolik by to mělo stát. Přečetla jsem si pár článků o masové a konzumní módě, takže teď hodně uvažuju, když nakupuju. Ale o tom článek jindy.

Jak jste na tom vy se svým šatníkem? Je to boj anebo jste spokojení?