Červen 2017

Made in Japan: eseje o současné japonské popkultuře

22. června 2017 v 11:35 | Adel Kitty |  Knihy a média

Made in Japan: eseje o současné japonské popkultuře, kol. autorů (Jan Sýkora, Karel Veselý, a další)
Labyrint, 2014

Před pár měsíci jsem šla do knihovny a prohlížela jsem si doporučené knihy. Mezi nimi byla i tato, která mě už svou grafickou úpravou zaujala. Bylo mi hned jasné, že to musí být něco o Japonsku. A že je. Kniha obsahuje, jak již z názvu knihy lze vyčíst, eseje o současné japonské popkultuře.
Eseje o japonsku, otaku, manga, anime, videohrách, filmech. Na konci můžete naleznout glosář plný vysvětlení k pojmům, které se v knize vyskytují a také literaturu. Jednotlivé eseje jsou psány především z vlastních zkušeností a poznatků autorů. Určitě se v knize dozvíte spoustu věcí, které si nikde tady na blogu (celkově na všech o japonské kultuře, anime atd.) nepřečtete. Postupně zjistíte, jak japonská popkultura vnikala a rozvíjela se až do dnešní podoby. Za mě je to fakt fajn kniha a jsem ráda, že jsem ji v knihovně objevila. V životě by mě nenapadlo, že by tam něco takového snad bylo...i když je pravda, že jsem už měla doma před pár lety půjčenou knihu o gejšách, takže už se asi nedivím.
(Zdroj obrázků: http://www.komiksarium.cz/index.php/2014/04/kniha-made-in-japan-prichazi-s-cerstvym-pohledem-na-mangu-ci-anime/)


The Discovery

13. června 2017 v 18:54 | Adel Kitty |  Filmy a seriály


Základní údaje o filmu: film je z roku 2017, natočen v USA, dlouhý 110 minut, žánr romantický a sci-fi (ovšem podle mě je docela i psychologický)

Svět je uveden do chaosu a série sebevražd poté, co Dr. Harbor zveřejní své studie. Ty ukazují, že člověk se dostává po smrti někam na lepší místo. Mluví se zde o restartu svého života.
Syn doktora Harbora, Will potkává během své cesty do otcovy vily mladou ženu jménem Isla, netušíc co se během dalších hodin stane. Tu zachrání před její sebevraždou a nabídne jí připojit se do otcova týmu, který pracuje na tajemném přístroji. Chtějí takto zjistit co se opravdu děje po smrti. Přijdou na to? Na se radši koukněte sami :)

Můj názor: Film rozhodně není pro každého, ale myslím si, že při tom kolik se dnes ukazuje ve filmech smrti to nebude nic hrozného. Jisté však je, že člověku připomene jak je život pomíjivý, je potřeba ho žít a užívat si každou chvíli.

(Zdroj: https://uk.newonnetflix.info/info/80115857/s)